Grupa starsza "Słoneczka" - rok szkolny 2017/2018 Grupa młodsza "Jagódki" - rok szkolny 2017/2018

Oddział Przedszkolny

W roku szkolnym 2017/2018 do Oddziału Przedszkolnego o wdzięcznej nazwie "Słoneczka" uczęszcza 14 dzieci. Wychowawczynią jest pani Jolanta Wierzbowska.

W grupie panuje życzliwa atmosfera. Razem się bawimy i odkrywamy otaczający nas świat. Pragniemy aby nasze dzieci w zerówce czuły się dobrze i bezpiecznie, jesteśmy otwarci na ich potrzeby. Najważniejsze dla nas są podmiotowość i dobro dziecka, ich zdrowie wszechstronny rozwój i właściwe przygotowanie do podjęcia nauki w szkole.

Chcemy, aby nasza zerówka :

-przygotowała dzieci na nauki w szkole

-zapewniała dzieciom bezstresowe wejście w środowisko szkolne

-stwarzała atmosferę ciepła, serdeczności i życzliwości

- wspierała działania w różnych dziedzinach aktywności

-integrowała wszystkie dzieci

-pomagała stwarzać dzieciom szczęśliwe dzieciństwo .

Wiemy, że dzieci mają prawo do:

-Radości

- Szacunku

-Bycia sobą

-Nauki przez zabawę.

Dzieci przebywają w oddziale „0” SP Sokolina 5 godzin dziennie.

Zgodnie z podstawą programową czas ich pobytu dzieli się proporcjonalnie na zabawę, spacery, zajęcia ruchowe na placu szkolnych i sali gimnastycznej, zajęcia dydaktyczne i inne czynności opiekuńcze oraz samoobsługowe. Włączane są one również w życie szkoły biorąc udział w organizowanych akademiach i uroczystościach. Dwa razy w tygodniu uczniowie mają lekcje języka angielskiego i religii oraz gry i zabawy ogólnorozwojowe.