Tu#programujemy

Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Nowe Oblicze Edukacji od października 2019r w naszej szkole w klasach I - III realizowany jest projekt "Tu#programujemy". Celem projektu jest rozwój kompetencji cyfrowych i medialnych, w szczególności z zakresu  programowania u uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej.

Realizacja projektu daje uczniom możliwość nauki podstaw programowania, poznania języka programowania i rozwoju umiejętności cyfrowych w praktyce. Narzędziem do nauki programowania będzie robot. Przy użyciu tabletów i dedykowanych dla robota aplikacji, mali użytkownicy  mogą tworzyć sekwencje zdarzeń przy użyciu prostego interfejsu. Poza tym udział w zajeciach był doskonałą zabawą dla uczniów.

Programowanie jest umiejętnością, która kształci zdolności intelektualne przyszłych programistów, inżynierów i specjalistów w dziedzinie robotyki.                                                                    W ramach realizacji projektu uczniowie uczestniczyli w wyjeździe do Akademii "Piękny Umysł" w Kielcach