Nawigacja

  • SUKCES SZÓSTOKLASISTKI

    SUKCES SZÓSTOKLASISTKI

    W dniu dzisiejszym (11.04.2017 r.) w Kazimierzy Wielkiej odbyła się 40 edycja powiatowego konkursu strażackiego „Młodzież zapobiega pożarom”. Miło jest nam poinformować, że uczennica klasy VI – Gabriela Biesaga zajęła I miejsce pokonując przedstawicieli gmin: Bejsce, Opatowiec, Skalbmierz, Kazimierza Wielka. Tym samym awansowała do kolejnego etapu, tym razem wojewódzkiego, który odbędzie się 27 kwietnia. Dziękujemy Gabrysi za godne reprezentowanie naszej gminy na szczeblu powiatowym i mocno trzymamy kciuki za jej dalsze sukcesy.

  • WITAMY WIOSNĘ - przedstawienie pierwszoklasistów

    WITAMY WIOSNĘ - przedstawienie pierwszoklasistów
    04.04.2017

    Dzisiaj uczniowie klasy I wystawili dla przedszkolaków i uczniów klasy „0” wiosenne przedstawienie. Opowiadało ono o przyrodzie budzącej się do życia i zwierzętach, które z niecierpliwością czekają na koniec zimy.

    Wrażenie zrobiły na wszystkich barwne kostiumy dzieci i wiosenna dekoracja, gdzie pełno było zieleni i kwiatów. Sprawiło to, że występ oglądało się z przyjemnością i na widowni szybko zagościł wiosenny nastrój.

     

  • Spektakl "Zamieszanie w krainie bajek"

    Spektakl "Zamieszanie w krainie bajek"
    30.03.2017

    Zapraszamy dzieci do krainy baśni,
    gdzie słoneczko świeci,
    gdzie gwiazda nie gaśnie.
    Przypomnijmy sobie razem, jeśli chcecie,
    bajki, kolorowe, najpiękniejsze w świecie

     

    Uczniowie klasy II i III zrobili szkolnej społeczności niespodziankę, gdyż przygotowali i zaprezentowali spektakl „ Zamieszanie w krainie bajek”. Do krainy bajek przybyły wróżki złej mocy, które kochają waśnie i spory. W przedstawieniu wszystko stanęło na głowie : Jaś z Małgosią trafili do bajki Czerwonego Kapturka, Wilk został sam, Kot w butach zgubił swojego Janka, a Czarownica nie miała kogo straszyć. Dopiero Król Baj przywrócił spokój i  zmienił hecę złych wróżek w dawną krainę bajek. Aktorzy z wielkim zaangażowaniem wcielili się w odgrywane role poszczególnych postaci.

     

  • PODSUMOWANIE KONKURSU WIEDZY O AKTORZE

    PODSUMOWANIE KONKURSU WIEDZY O AKTORZE

    23 marca 2017 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o aktorze. Przeznaczony był on dla uczniów IV-VI. Laureatką została uczennica klasy V – Emilia Kolec. Należą się jej wielkie brawa.

     

  • PODSUMOWANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO

    PODSUMOWANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO
    04.04.2017

    Nastąpiło podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego pod hasłem „Bezpieczeństwo na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”. Celem konkursu jest promowanie korzyści związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, a także zwrócenie uwagi na czynności niebezpieczne w gospodarstwie rolnym, których nie wolno powierzać dzieciom. Uczniowie klas I-III przygotowali 13 prac, z których 9 zostało przesłane do etapu regionalnego.

  • KONKURS PLASTYCZNY

    KONKURS PLASTYCZNY

    Uruchomiono VII edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpieczeństwo na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa” pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

    Adresatem są uczniowie klas młodszych - zachęcamy do udziału! Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej, w dowolnej technice, w formacie A3, ilustrującej hasło konkursowe.

    Celem konkursu jest promowanie korzyści związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, a także zwrócenie uwagi na czynności niebezpieczne w gospodarstwie rolnym, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat (w tm roku na zagrożenia związane z obecnością w gospodarstwie rolnym substancji chemicznych, w tym przede wszystkim substancji żrących, paliw, chemicznych środków ochrony roślin, nawozów, szczególnie wapna palonego)

    Wszystkie zgłoszone prace ocenią komisje regionalne, a najlepsze prace ze wszystkich województw będą oceniane przez Centralną Komisję Konkursową. Laureaci każdego ze szczebli otrzymają nagrody, a finał etapu centralnego będzie miał miejsce w Warszawie, gdzie autorzy najciekawszych prac otrzymają atrakcyjne nagrody.

     

  • Lekcja muzyki z Romanem Brochockim

    Lekcja muzyki z Romanem Brochockim
    22.03.2017
    Dzisiaj do naszej szkoły zawitał pan Roman Brochocki, poeta, muzyk, satyryk z Sokołowa Podlaskiego. Były wiersze i piosenki oraz pokaz gry na różnych instrumentach. Zaprezentował własną kolekcję starodawnych i obecnie używanych instrumentów muzycznych. Przedszkolaki i uczniowie wszystkich klas mieli okazję poznać historię, budowę i brzmienie akordeonu, bałałajki, banjo mandolinowego, fletni pana, miniaturowej harmonijki ustnej, ligawki, mandoliny, okaryny, saz i trąbki. Niektóre z tych instrumentów uczniowie widzieli i słyszeli po raz pierwszy, ponieważ są rzadko spotykane.
    Wszyscy świetnie bawili się przy utworach muzycznych z wykorzystaniem tych instrumentów. Co jakiś czas widownia wybuchała śmiechem i nagradzała poczynania artysty brawami.

    Była to bardzo ciekawa lekcja muzyki.

     

  • POWITANIE WIOSNY

    POWITANIE WIOSNY
    21.03.2017

    Zgodnie  z  tradycją, w  naszej  szkole od lat świętuje  się  nadejście  wiosny. W tym roku program tego dnia był bardzo bogaty. Z samego rana uczniowie udali się na wycieczkę do kina w Busku – Zdroju. Po filmie wszyscy uczestniczyli w spacerze po mieście w celu poszukiwania oznak wiosny. Uwieńczeniem spaceru był pobyt w skateparku. Po powrocie do szkoły uczniowie wzięli udział w licznych konkurencjach sportowych, podczas których  bardziej  widowiskowe zadania sportowe  wzbudziły  salwy  śmiechu  i  głośny  doping  dla  uczestników.   

     

  • Konkurs Recytatorski Poezji Jana Brzechwy

    Konkurs Recytatorski Poezji Jana Brzechwy

    16 marca 2017 roku w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Jana Brzechwy. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było przygotowanie przez uczestników wierszy Jana Brzechwy. W konkursie wzięło udział 13 osób z klas I-III. Celem konkursu było:
    • poznanie twórczości Jana Brzechwy,
    • rozwijanie zdolności recytatorskich uczniów,
    • rozwijanie umiejętności poprawnej wymowy, właściwej modulacji głosu, jego siły,
    • pobudzanie uczniów do aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły,
    • rozwijanie pozytywnych cech charakteru, takich jak życzliwość, otwartość, szacunek dla pracy, wysiłku koleżanek i kolegów.

    Jury postanowiło przyznać:

    I Miejsce – Gabrysi Okaz (klasa III)
    II Miejsce – Mikołajowi Skwarczek (klasa II)
    III Miejsce (ex aequo) – Nikoli Sieradzy (klasa II) i Mikołajowi Trojan (klasa I)

    Dla laureatów przewidziane zostały nagrody książkowe. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek.

     

  • „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”

    „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”
    16.03.2017

    W naszej szkole odbyło się spotkania dzieci z pracownikiem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, którego celem było merytoryczne przygotowanie uczniów do podjęcia zadań związanych z konkursem plastycznym pod hasłem: „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”. Celem prelekcji było promowanie korzyści związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, a także popularyzacja wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

    Tegoroczna edycja konkursu w szczególności ma zwrócić uwagę uczniów na zagrożenia związane z obecnością w gospodarstwie rolnym substancji chemicznych, w tym przede wszystkim substancji żrących, paliw, chemicznych środków ochrony roślin, nawozów (szczególnie wapna palonego) i rozpuszczalników organicznych, a także substancji szkodliwych powstających w procesie produkcji rolniczej.

    Należy dodać, że wszystkie zgłoszone prace ocenią komisje regionalne, a najlepsze prace ze wszystkich województw będą oceniane przez Centralną Komisję Konkursową. Laureaci każdego ze szczebli otrzymają nagrody, a finał etapu centralnego będzie miał miejsce w Warszawie.

     

  • SZKOLNY KONKURS WIEDZY O TEATRZE

    SZKOLNY KONKURS WIEDZY O TEATRZE

    Chętni uczniowie z klas IV-VI przystąpili do szkolnego Konkursu Wiedzy o Teatrze. Konkurs odbył się w formie pisemnej (testu). Uczestnicy z największą ilością punktów – I, II, III miejsce - otrzymali nagrody i dyplomy, pozostali dyplomy za udział w konkursie.

  • KONKURS "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"

     

     

    9 marca 2017 roku odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.  Naszą szkołę reprezentowali: Gabriela Biesaga (klasa VI), Mateusz Przebieracz (klasa V), Kacper Gruszka (klasa IV), Michał Kabat (klasa IV).  Garysia Biesaga została zwycięzcą konkursu i będzie w kolejnym etapie reprezentować Gminę Czarnocin. Michał Kabat zajął III miejsce, a pozostali chłopcy uzyskali dobre wyniki i zostali wyróżnieni, za co należą się wszystkim wielkie brawa. Natomiast Gabrysi życzymy dalszych sukcesów i mocno trzymamy kciuki!

  • Szkolny Dzień Kobiet

    Szkolny Dzień Kobiet
    08.03.2017

    W dniu dzisiejszym wszystkie uczennice naszej szkoły i dziewczynki z oddziału przedszkolnego przyjmowały życzenia od swoich  kolegów i zostały obdarowane przez nich upominkami. Podczas apelu poświęconego kobietom "tym młodym i tym bardzo młodym" chłopcy złożyli życzenia paniom i koleżnkom oraz poprzez wiersze i piosenkę udowadniali, "że bez kobiet nudno byłoby na świecie". Mocnym akcentem na koniec była wyśpiewana przez Gabrysię piosenka, którą nuciło wiele dzieci jeszcze po zakończeniu występu.

  • Dzień Kobiet

    Dzień Kobiet

     

     

     

     

     

     

     

    Z okazji Dnia Kobiet życzymy małym przedstawicielkom płci pięknej spełnienia marzeń, uśmiechu na co dzień oraz  wspaniałych przyjaciół. Natomiast dużym przedstawicielkom płci pięknej życzymy gorącej filiżanki kawy, którą ktoś dla Was zrobi, nieoczekiwanego telefonu od starego przyjaciela, zielonych świateł na Waszej drodze, radości z małych spraw, które Was ucieszą na co dzień, zdrowia, pomyślności i samych pięknych dni w życiu.

  • Lekcja przyrody z grupą "Zaelektryzowani"

    Lekcja przyrody z grupą "Zaelektryzowani"
    02.03.2017

    W naszej szkole odbyły się pokazy chemiczne prezentowane przez grupę „Zaelektryzowani” specjalizującą się w propagowaniu atrakcyjnej edukacji. Spektakl nosił tytuł „Epidemia, czary, mary i alchemia”. Celem spektaklu, poza elementem rozrywkowym, było przekazanie wiedzy z zakresu przyrody w sposób ciekawy i widowiskowy.

    Uczniowie naszej szkoły z zainteresowaniem obserwowali  prezentowane doświadczania z zakresu biologii, fizyki i chemii. Uczniowie mogli nie tylko zobaczyć eksperymenty, ale również wziąć udział w niektórych z nich. Po zaprezentowanych pokazach chemicy odpowiadali na pytania uczniów i wyjaśniali tajniki doświadczeń z wykorzystaniem różnych substancji chemicznych. Doświadczenia dostarczyły wszystkim obecnym niezapomnianych przeżyć i emocji.

     

  • PODZIĘKOWANIE

    PODZIĘKOWANIE

    "Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa...
    wtedy proste - dziękujemy -
    zawiera wszystko, co chcemy wyrazić"

    Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Leona Wójcickiego w Sokolinie składają serdeczne podziękowania za pomoc w prowadzonym w czasie ferii zimowych remoncie w budynku szkolnym. Miło poinformować, że swoim wsparciem służyli Państwo:

    Beata i Tomasz Oterman,

    Renata i Radosław Gruszka,

    Patrycja i Dariusz Sieradzy,

    Anna i Grzegorz Sieradzy,

    Anna i Zbigniew Kowalski,

    Monika i Tomasz Szot,

    Adriana i Dariusz Skwarczek,

    Magdalena i Krzysztof Przeniosło,

    Ewelina i Artur Urban,

    Sylwia i Mariusz Bożęcki,

    Anna i Grzegorz Pitura,

    Aneta i Mariusz Jabłoński,

    Stanisław Gręda,

    Marek Karbowniczek.

    Pomocą w sprzątaniu po remoncie służyły następujące Panie:

    Anna Sieradzy,

    Ewelina Urban,

    Monika Szot,

    Edyta Wolach,

    Beata Marzec,

    Aneta Jagielnik,

    Dorota Nadybał.

    Jeszcze raz ślicznie DZIĘKUJEMY!

     

  • TYDZIEŃ ODKRYWCÓW

    TYDZIEŃ ODKRYWCÓW
    27.02.2017

    Dzisiaj rozpoczęliśmy „Tydzień Odkrywców”. Uczniowie klas 0-III z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do wykonywania doświadczeń. Pod kierunkiem nauczycieli prowadzą eksperymenty z różnych dziedzin nauki.

  • Informacja dla Rodziców

    Szanowni Państwo

    W związku z wdrażaniem reformy edukacji, w dniu 24 lutego o godz.16:00 w Publicznym Gimnazjum w Skalbmierzu (ul. Ppor. Sokoła 55) odbędzie się spotkanie zorganizowane dla rodziców uczniów z powiatu kazimierskiego.

    Podczas spotkań zostaną omówione tematy związane z wejściem w życie ustaw z dnia 14 grudnia 2016 – Prawo oświatowe oraz Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe i wynikające z nich zadania dla organów prowadzących, nadzoru pedagogicznego, dyrektorów szkół i nauczycieli. Ponadto przedstawione zostaną informacje na temat nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego.

  • LEKCJA BIBLIOTECZNA

    LEKCJA BIBLIOTECZNA

    Uczniowie klasy pierwszej odwiedzili po raz pierwszy szkolną bibliotekę. Celem tej wizyty było zapoznanie uczniów ze zbiorami biblioteki oraz z zasadami korzystania z  zasobów.

    Na koniec wizyty uczniowie mogli swobodnie zwiedzić wypożyczalnię, zapoznać się z książkami prezentowanymi na regałach i wypożyczyć pierwszą książkę.

  • Akcja "Dokarmianie ptaków" trwa

    Akcja "Dokarmianie ptaków" trwa

    W dalszym ciągu uczniowie klas młodszych i oddziału przedszkolnego pomagają ptakom przetrwać zimę. W karminkach rozmieszczonych na drzewach wokół szkoły nigdy nie brakuje ptasich przysmaków.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Sokolinie
    Szkoła Podstawowa w Sokolinie, 28-506 Czarnocin
  • (41) 3513002

Galeria zdjęć