Nawigacja

  • ZAJĘCIA W TERENIE

    ZAJĘCIA W TERENIE
    01.10.2018

    Zajęcia w terenie urozmaicają szkolną codzienność i pozwalają pobyć na łonie natury; a wiadomości zdobyte na tych zajęciach trwale zapadają w pamięć uczniów, gdyż poparte są ich własnymi obserwacjami i doświadczeniami. Podczas takich zajęć trzecioklasiści kalkowali korę wybranego drzewa, na podstawie obwodu pnia próbowali liczyć wiek drzewa oraz utrwalali różnice między drzewami, a krzewami. Pobyt w terenie zainspirował ich również do tworzenia prac plastycznych.

  • BohaterOn-włącz historię!

    BohaterOn-włącz historię!

        Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie BohaterOn-włącz historię! Celem akcji jest oddanie szacunku żyjącym żołnierzom Powstania Warszawskiego.

    Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika. W tym samym czasie odchodzą od nas ostatni Powstańcy, którzy pełnią fundamentalną rolę w podtrzymywaniu pamięci, przedstawiając wydarzenia tamtych dni z bezpośredniej perspektywy. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek – akcja BohaterON pozwala każdemu na wyrażenie tego w symboliczny sposób.

    Kartki pocztowe pełne słów empatii, szacunku i życzliwości oraz życzenia zdrowia zostały wysłane do Fundacji Sensoria, do Wrocławia – twórcy projektu, celem przekazania ich żyjącym Powstańcom. Projekt ten realizowany jest pod patronatem głównych firm i przedsiębiorstw państwowych. Na terenie naszej szkoły opiekunem i pomysłodawcą był nauczyciel WDŻ – pan Krzysztof Nurkowski.

  • Wycieczka do Krakowa

    Wycieczka do Krakowa
    19.09.2018

    W programie wycieczki było ZOO i Klockoland. Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym dostarczył dzieciom wielu nowych wrażeń i radości, był dla nich wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu; wspaniałym do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, a przy tym doskonałym do uzupełnienia wiedzy przyrodniczej. Największy podziw wśród dzieci, spośród wszystkich zwierząt wzbudziły tygrysy, lwy, żyrafy, słonie. Z wielkim zachwytem  obejrzały przepiękne, kolorowe ptactwo. Z lekkim niepokojem, ale i zaciekawieniem podglądały węże i kameleony. Najbardziej figlarne okazały się jednak małpki, które na  widok dzieci dawały popisy wręcz cyrkowych akrobacji. Sympatię wśród dzieci wzbudziły również małe kucyki i osiołki, które ochoczo nastawiały głowy, żeby je pogłaskać. W dalszym programie wycieczki były zajęcia w Klockolandzie. Mali odkrywcy zobaczyli jak wynalazki ułatwiają codziennie życie. Podczas interaktywnej prelekcji przenieśli się do klockowego ZOO, gdzie poznali cechy i zachowania wybranych gatunków zwierząt. Na warsztatach zbudowali ROBOzwierzaka. Obejrzeli interaktywne instalacje przedstawiające wynalazki wykonane z klocków LEGO. Wzięli udział w interaktywnej prelekcji oraz w warsztatach z klockami LEGO. Zwiedzili także strefę edukacyjno- rozrywkową, która zawierała kilkadziesiąt wynalazków oraz ponad 30 robotów i pojazdów do sterowania wykonanych z klocków LEGO.

  • Akcja Narodowe Czytanie

    Akcja Narodowe Czytanie

    Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa. Następnie w 2016 roku czytano Quo vadis Henryka Sienkiewicza, a w 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było Wesele Stanisława Wyspiańskiego. W bieżącym roku Narodowe Czytanie było zorganizowane 7 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Czarnocinie. Lekturą było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Udział wzięli uczniowie najstarszych klas.

  • ŚWIĘTO MARCHEWKOWE

    ŚWIĘTO MARCHEWKOWE

    Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program z piosenkami, tańcami w rytmach cygańskich i biesiadnych podczas Święta Marchewkowego w Sielcu-Kolonii. Fruwały w górę kolorowe spódnice, a usłyszeć można było "Lipkę", "W moim ogródecku" oraz "Ore-ore".
     

  • INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

    INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

    Nowy rok szkolny 2018/2019 został oficjalnie zainaugurowany w naszej szkole 3 września. W uroczystości wzięli udział: Rodzice, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie, a wśród nich tacy, którzy wrócili po dwóch miesiącach przerwy i tacy, którzy mury szkoły przekroczyli po raz pierwszy. Przypomnijmy, że obecny rok szkolny będzie pierwszym, gdy uczyć się będzie osiem roczników. W związku z wdrażaniem reformy edukacji m.in. po raz pierwszy odbędzie się też egzamin ósmoklasisty. Dlatego wielu sukcesów życzymy nie tylko tym najmłodszym, ale i najstarszym.

  • DOŻYNKI 2018

    DOŻYNKI 2018

    Uczniowie naszej szkoły uświetnili swoimi występami Dożynki Powiatowo-Gminne, które w tym roku odbyły się 26.08.2018r. w Czarnocinie. Nasi artyści zaprezentowali publiczności swoje talenty wokalne i taneczne.  Dziękujemy zaangażowanym za reprezentowanie szkoły.

  • PIKNIK RODZINNY w Kolosach

    PIKNIK RODZINNY w Kolosach
    15.07.2018

    Deszczowa i wietrzna aura nie przeszkodziła naszym artystom w popisach na scenie. Podczas Pikniku Rodzinnego w Kolosach „małe kaczuszki” udowodniły, że woda nie jest im straszna i nawet mocny deszcz nie jest w stanie zepsuć dobrej zabawy. Dziewczynki w tańcu z szarfami zmierzyły się z siłą wiatru... i co najważniejsze nie poddały się. Wielkie brawa dla naszych artystów.

  • Jubileuszowa uroczystość OSP w Sokolinie

    Jubileuszowa uroczystość OSP w Sokolinie

    1 lipca 2018 roku nasi uczniowie zaprezentowali swoje artystyczne umiejetności podczas jubileuszowej uroczystości Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokolinie. Repertuar był bardzo bogaty, a w nim występy wokalne i taneczne; zarówno ludowe jak i współczesne.

  • WAKACJE!!!

    WAKACJE!!!

     

    Życzy Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne i Samorząd Uczniowski.

     

  • PRZEGLĄD PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

    PRZEGLĄD PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

    Grupa uczniów w składzie: Maja Szot, Dominika Mysiakowska, Maja Walach, Kinga Mazur, Mikołaj Trojan, Filip Pobiega, Natalia Michalec, Gabriela Okaz, Oliwia Oterman, Gabriela Biesaga; wzięła udział w V JUBILEUSZOWYM PRZEGLĄDZIE PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ w Gminie Czarnocin.

    Miło nam poinformować, że troje uczniów zajęło I miejsca w odpowiednich grupach wiekowych. Są to: Maja Szot z oddziału przedszkolnego, Filip Pobiega z klasy III i Gabriela Biesaga z klasy VII. Należą im się WIELKIE BRAWA.

    Ponadto wielkie słowa uznania należą się wszystkim uczestnikom przeglądu, gdyż sam występ na scenie jest wielkim sukcesem. Wszystkim życzymy powodzenia w dalszej karierze, owocnych występów, a co najważniejsze rozwijania swoich pasji. WIELKIE BRAWA!!!

  • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

    UROCZYSTE  ZAKOŃCZENIE  ROKU  SZKOLNEGO

     

    Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 tradycyjnie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym. Dalszy ciąg uroczystości przebiegał w sali gimnastycznej naszej szkoły. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim obecnym za owocny rok pracy i życzyła udanego wakacyjnego wypoczynku. W dalszej części uczniowie klas I-III  i oddziałów przedszkolnych zaprezentowali część artystyczną.

    Następnie Pani Dyrektor wspólnie z wychowawcami klas wręczyła nagrody i dyplomy dla uczniów wyróżniających się. W tej części rozdane były również dyplomy dla uczestników plastycznego konkursu organizowanego przez KRUS oraz uczniom zaangażowanym w projekt powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”.

  • SZKOLNY MISTRZ ORTOGRAFII

    SZKOLNY  MISTRZ  ORTOGRAFII

     

    Z końcem roku szkolnego nastąpiło podsumowanie szkolnych wyników Mistrza Ortografii. W tym roku Szkolnym Mistrzem Ortografii został uczeń klasy VI – Mateusz Przebieracz.

  • POZNAJEMY "MAŁĄ OJCZYZNĘ"

    POZNAJEMY "MAŁĄ OJCZYZNĘ"
    19.06.2018

     

    "Cudze chwalicie swego nie znacie..."

    W myśl powyższego przysłowia uczniowie klas I-VII uczestniczyli w wycieczce na terenie gminy. Celem wyjazdu było lepsze poznanie "małej ojczyzny" i jej najpiękniejszych zakątków. W czasie wycieczki uczniowie zdobyli prastare Grodzisko w Stradowie, kurhan w Czarnocinie oraz obejrzeli film promujący gminę.

    Jak podają źródła historyczne grodzisko w Stradowie wraz z podgrodziami liczy sobie ok.45 ha i jest największym tego typu obiektem w Polsce. Jak twierdzą niektórzy historycy Stradów mógł być stolica państwa Wiślan. Niestety nie ma wielu wzmianek  o Stradowie i jego władcach. Stradów miał prawdopodobnie większe znaczenie niż Wiślica, ponieważ był on znacznie większy, poza tym Wiślica znajdowała się na krańcach państwa i jej nazwa mogła tylko podkreślać panowanie Wiślan. 

    Z ostatnich badań wynika, że grodzisko w Stradowie z pewnością istniało w czasach plemiennych, między IX a XI wiekiem i było ważnym ośrodkiem państwa Wiślan. W Stradowie archeolodzy znaleźli ślady wielu drewnianych chat, półziemianek, pieców i palenisk. Szacuje się, że mieszkało tu kilkaset osób i jak na ówczesne warunki, to było duża osada, prawdopodobnie był to też ważny ośrodek administracyjny

  • BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

    BIEG  NIEPODLEGŁOŚCI
    17.06.2018

    Troje przedstawicieli naszej szkoły wzięło udział w BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI zorganizowanym z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wydarzenie to było przygotowane przez Szkołę Podstawową w Cieszkowach. Miło nam poinformować, iż uczennica klasy VII – Magdalena Kieca zajęła w odpowiedniej grupie wiekowej I miejsce.

  • PODSUMOWANIE PLASTYCZNEGO KONKURSU

    PODSUMOWANIE PLASTYCZNEGO KONKURSU

     

    15 czerwca odbyło się podsumowanie plastycznego konkursu na "Ekoplakat - kupuj z głową" zorganizowanego przez Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi i Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Rzędowie. Wszystkie prace okazały się interesujące i uczniowie otrzymali wyróżnienia. Nagrody okazały się bardzo przydatne dla autorów prac, ponieważ będą mogli posłużyć się nimi podczas rozwijania swoich talentów.

  • WYCIECZKA DO KIELC

    WYCIECZKA  DO  KIELC

    14 czerwca 2018r. uczniowie klas I-II i oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w wycieczce do Kielc.

    Program wycieczki obejmował:

    • Oglądanie bajki w kinie Helios.
    • Zajęcia warsztatowe w Manufakturze Słodyczy „Magia Karmelu”.
    • Zajęcia „Zróbmy wystawę” i „Kompozycje geometryczne” w Aptece Wyobraźni.
    • Zabawy na placu zabaw przy przystani kajakowej w Chrobrzu.

    W kinie Helios dzieci podzielone były na dwie grupy. Młodsza grupa bardzo dobrze bawiła się na bajce „Kaczki z gęsiej paczki”, a starsza grupa z zaciekawieniem obejrzała „Wyszczekanych”.

    Odwiedziny w Manufakturze Magia Karmelu okazały się bardzo interesujące. W trakcie warsztatów demonstrowano niezmieniony od wieków ręczny sposób tworzenia wyrobów z karmelu. Na zakończenie wszyscy uczestnicy wyrobili swojego własnego lizaka i otrzymali dyplom Małego Karmelarza. Warsztaty okazały się wspaniałym połączeniem nauki i zabawy. Natomiast w Aptece Wyobraźni, w bajkowym wnętrzu odbyły się zajęcia edukacyjne, poświęcone rozbudzaniu oraz wspieraniu kreatywności najmłodszych uczestników wycieczki. Starsza grupa w tym czasie pobudzała swoją wyobraźnię i wykazywała się kreatywnością podczas układania geometrycznych kompozycji. W drodze powrotnej uczniowie skorzystali z urządzeń rekreacyjnych na terenie przystani kajakowej w Chrobrzu.

    Wycieczka do Kielc była bardzo udana. Służyła integracji, rozrywce i poznaniu ciekawych zakątków województwa świętokrzyskiego.

  • RATUJMY ZIEMIĘ

    RATUJMY  ZIEMIĘ
    13.06.2018

    " Ratujmy Ziemię" - to tytuł inscenizacji o treści ekologicznej, którą przygotowali uczniowie klasy 0, I i II. Uczniowie poprzez przedstawienie zwrócili uwagę na potrzebę ochrony Ziemi, ukazali niebezpieczeństwa wynikające z braku ochrony środowiska oraz przekonywali jak ważny jest szacunek do otaczającej nas przyrody.

  • Pieszy rajd Sokolina - Opatowiec

    Pieszy rajd Sokolina - Opatowiec

    11 czerwca odbył sie pieszy rajd na trasie: Sokolina-Opatowiec. Celem rajdu było upamiętnienie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W rajdzie uczestniczyło 21 uczniów z klas V-VII wraz z opiekunami. U celu wędrówki uczniowie złożyli kwiaty oraz zapalili znicze pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Uwieńczeniem rajdu był śpiew patriotycznych pieśni i zasłużony posiłek w postaci pieczonej przy ognisku kiełbaski.

  • RZĄDOWY PROGRAM "DOBRY START"

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Sokolinie
    Szkoła Podstawowa w Sokolinie, 28-506 Czarnocin
  • (41) 3513002

Galeria zdjęć