Uczniowie klasy I wraz z rodzicami spotykają się z wychowawcą w sali gimnastycznej. Następnie uczniowie przechodzą do swojej sali lekcyjnej tylko z wychowawcą.
Na uczniów klasy II, III oczekują wychowawcy przy wejściu od strony parkingu. Uczniowie bezpośrednio przechodzą do swojej klasy.
Uczniowie klasy IV (wejście od strony parkingu) oczekują na wychowawcę na dolnym korytarzu obok swojej dawnej klasy.
Uczniowie klas V, VI, VII, VIII wchodzą frontowym wejściem do szkoły (od strony ogródków) i udają się do swoich klas.
Procedura wejścia do szkoły 1 września dotyczy tylko uczniów dochodzących lub dowiezionych przez rodziców. Uczniowie korzystający w tym dniu z dowozu przechodzą do swoich klasy bezpośrednio z sali świetlicowej.
Spotkanie z wychowawcami będzie trwało około 30-45 min.
Po tym czasie rodzice proszeni są o odbiór dziecka przed budynkiem szkoły (przy wejściu, którym dziecko wchodziło do szkoły.) Uczniowie, którzy przyjadą szkolnym autobusem będą oczekiwać na świetlicy szkolnej.
Dzieci przedszkolne wraz z rodzicem spotykają się z wychowawcami 1 września 2020r. o godzinie 10.00 w swoich salach. Obowiązuje rygor sanitarny - rodzice dezynfekcja rąk i obowiązkowa maseczka.
Pamiętamy o obowiązku zakładania maseczek w autobusie szkolnym!
W czerwcu br. uczniowie ósmej klasy przystąpili do Egzaminu Ósmoklasisty z biciem serca! Rozwiązali testy z j.polskiego, matematyki i j.angielskiego. Pomimo przerwy w stacjonarnej nauce w szkole spowodowanej pandemią koronawirusa uczniowie znakomicie przygotowali się pracując zdalnie i systematycznie korzystając z konsultacji w szkole.W efekkcie osiągnęli bardzo dobry wynik (średnia 62%, przy średniej krajowej 53%).
Nasi uczniowie osiągnęli najwyższy wynik w powiecie kazimierskim. W rankingu gmin uczniowie SP w Sokolinie i SP w Czarnocinie osiągnęli trzeci wynik w województwie świętokrzyskim!
Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne składają gratulacje naszym Absolwentom! Do gratulacji dołącza się również Wójt Gminy Czarnocin p. Maria Kasperek.
Tekst z "Echa Dnia"
Egzamin Ósmoklasisty 2020 w powiecie kazimierskim - wyniki wszystkich szkół. Sokolina najlepsza.
Najlepszy wynik w powiecie kazimierskim na Egzaminie Ósmoklasisty 2020 zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej imienia Leona Wójcickiego w Sokolinie, w gminie Czarnocin, którzy napisali test średnio na 62, 33 procent. Ósmoklasiści z Sokoliny napisali test z języka polskiego średnio na 73 procent, z matematyki osiągnęli 66 procent, a z języka angielskiego 48 procent. Egzamin zdawało osiem osób.
W miesiącu lipcu nadal prowadzone są zdalne zajęcia dla przedszkola, zarówno dla grupy młodszej, jak i starszej (zerówki). W zakładce "Zdalna nauka" zamieszczane są zadania dla dzieci. Zachęcamy do wspólnej nauki i zabawy.
26 czerwca 2020r. to dzień zakończenia zajęć szkolnych. W tym roku, w związku z zagrożeniem epidemicznym, nie było tradycyjnych akademii, radosnych pożegnań. Wychowawcy i nauczyciele podsumowali ten rok szkolny i pożegnali się z uczniami podczas spotkań online, a w piątkowe przedpołudnie odbyły się na placu przed szkołą tylko krótkie spotkania, podczas których uczniowie otrzymali świadectwa, a wyróżnieni dodatkowo dyplomy. Wszystkie spotkania odbyły się w ściśle określonym czasie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.
Jakże nietypowe było tegoroczne pożegnanie uczniów klasy ósmej. Bez tradycyjnej akademii, wspomnień, obecności rodziców i całej społeczności szkolnej. Zgromadzeni na sali gimnastycznej ósmoklasiści spotkali się z wychowawcą Stanisławem Kwietniem i panią dyrektor Elżbieta Bielecką oraz nauczycielami. Otrzymali świadectwa ukończenia szkoły, a wyróżnieni listy gratulacyjne i nagrody książkowe.
Serdecznie żegnamy całą sympatyczną Ósemkę Uczniów - absolwentów naszej szkoły. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzone lata, za otwartość, kreatywność i życzymy Wam wielu sukcesów, a przede wszystkim wiary w swoje możliwości na dalszych etapach swojej edukacji.
Przez trzy dni 16, 17 i 18 czerwca 2020r. odbywał się Ogólnopolski Egzamin Ósmoklasisty. W naszej szkole do tego egzaminu przystąpiło 8 uczniów. W obecnym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, egzamin ten miał nie tylko nietypowy termin, ale również procedury bezpośrednio go poprzedzające. Konieczne było bowiem zachowanie wszelki zasad sanitarnych: założenie maseczek, sprawdzenie temperatury, dezynfekcja rąk. Po spełnieniu wszelkich formalności uczniowie przystąpili do egzaminu z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.Mamy nadzieję, że wyniki egzaminu, które ukażą się na koniec lipca spełnią oczekiwania uczniów.
Konsultacje dla uczniów od 1 czerwca 2020r.
Konsultacje mają charakter dobrowolny dla uczniów. Przy umawianiu się na konsultacje obowiązuje harmonogram. Rodzice ustalają z nauczycielem datę oraz godzinę przyjścia ucznia do szkoły. Konsultacje odbywają się zgodnie z obowiązującymi procedurami oraz wytycznymi GIS.Każdy uczeń korzystający z konsultacji przynosi ze sobą oświadczenie podpisane przez rodziców lub prawnych opiekunów. Wzór oświadczenia w zakładce - zdalne nauczanie.
Z okazji Dnia Dziecka życzymy Wam wszystkim, tym mniejszym i tym większym, uśmiechu od ucha do ucha, co dzień nowych przygód oraz wyłącznie miłych niespodzianek.
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne naszej szkoły
Ustalony przez Ministra Edukacji Narodowej harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany został do zmienionego terminu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez okręgowe komisje egzaminacyjne.
Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać w dwóch etapach:
Od 15 do 22 czerwca br. będzie można składać wnioski do szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji, a także szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych.
Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej należy uzupełnić:
Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 12 sierpnia 2020 r.
W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty wniosek o przyjęcie do szkoły, w tym wymagane załączniki mogą być przesyłane za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
W okresie ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty zapoznanie się rodziców i uczniów z wynikami postępowania rekrutacyjnego w formie list kandydatów (zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz przyjętych i nieprzyjętych) może odbywać się za pomocą stron internetowych tych jednostek.
Od 13 do 18 sierpnia br. w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego. Należy to zrobić, jeśli dokumenty te nie zostały złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe chodzi również o zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.
W przypadku braku możliwości przedłożenia takiego zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata lub pełnoletni kandydat informują o tym dyrektora szkoły w terminie do 18 sierpnia 2020 r. do godz. 15.00. Należy wtedy wskazać przyczynę niedotrzymania terminu. Wówczas zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do 25 września 2020 r.
Nieprzedłożenie do 25 września 2020 r. zaświadczenia lub orzeczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z kontunuowania nauki w szkole, do której uczeń został przyjęty. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – w oddziale realizującym kształcenie w zawodzie, do którego został przyjęty.
Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych ogłoszone będą 19 sierpnia 2020 r.
Harmonogram uwzględnia również terminy przewidziane na czynności sprawdzające, o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe oraz czynności przewidziane w postępowaniu odwoławczym, o których mowa w art. 158 ust. 6-9 ustawy – Prawo oświatowe.
W postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 odstąpiono od przeprowadzania postępowania uzupełniającego z uwagi na brak możliwości przeprowadzenia tego postępowania z zachowaniem terminu przewidzianego w prawie (w art. 161 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe), tj. do końca sierpnia roku poprzedzającego rok szkolny, na który jest przeprowadzane postępowanie rekrutacyjne.
W przypadku kandydatów do szkół ponadpodstawowych, którzy nie zostaną przyjęci do szkół dla młodzieży w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2020/2021, o przyjęciu do tych szkół będzie decydował dyrektor szkoły, podobnie jak to było w poprzednich latach (na podstawie art. 130 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe).
Za zapewnienie miejsca w szkole ponadpodstawowej wszystkim realizującym obowiązek nauki dzieciom i młodzieży zamieszkującym na obszarze powiatu odpowiada rada powiatu (zgodnie z art. 39 ust. 7 ustawy – Prawo oświatowe).
Od 8 do 13 maja br. przeprowadzono konsultacje zewnętrzne dotyczące projektu terminów postępowania rekrutacyjnego, terminów składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych (o których mowa w art. 25 ust. 3 ustawy Prawo oświatowe), z wyjątkiem szkół policealnych, branżowych szkół II stopnia oraz liceów ogólnokształcących dla dorosłych na rok szkolny 2020/2021.
Otrzymaliśmy uwagi od ponad 200 podmiotów, w tym osób prywatnyc