Nawet rozłąka spowodowana nauczaniem na odległość nie przeszkodziła uczniom w kultywowaniu tradycji mikołajek.
Dzieci często zastanawiają się, co ich w życiu spotka, planują i marzą. Z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny od innych dni – dzień tajemniczych wróżb i czarów, połączonych z zabawą, tańcem i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Są różne sposoby, żeby dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości. Można pójść do wróżki, która ma czarnego kota i szklaną kulę. Można zapytać Cyganki, która wróży z kart i ręki. Można też wróżyć sobie samemu, ale trzeba to robić w czasie niezwykłym. Ten niezwykły czas miał miejsce dzisiaj (27.11.2020r), kiedy to uczniowie klas I-VIII poznawali tajemnice przyszłości we wróżbach na odległość. Natomiast najmłodsi doskonale bawili się w przedszkolu.
25 listopada dzieci z naszego przedszkola obchodziły ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. W tym roku dzieci poznały historię święta, wykonały „misiowe” prace plastyczne, udekorowały siebie maskami miśków oraz wspólnie zaśpiewały piosenkę o misiach. Miały również okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w sylwecie misia. Na koniec uroczystości zostały uhonorowane pamiątkowymi medalami. W świetowanie włączyli się również uczniowie wszystkich klas i podczas zdalnej nauki towarzyszył im miś.
W dniu 25 listopada uczniowie klas młodszych i nie tylko... zasiedli do zdalnych lekcji w towarzystwie swoich ulubieńców - pluszowych misiów. W tym dniu poznali historię powstania dnia pluszowego misia i mieli okazję do zaprezentowania swoich maskotek. Więcej zdjęć w albumie fotograficznym https://spsokolina.edupage.org/album/
Po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej im Leona Wójcickiego w Sokolinie wzięli udział w akcji #SzkołaDoHymnu. W tym roku, w związku z pandemią i zawieszeniem zajęć w szkole, uczniowie odśpiewali nasz hymn narodowy łącząc się zdalnie. W akcji wzięła udział większość klas oraz dzieci uczęszczające do dwóch grup oddziału przedszkolnego.
W przedszkolu praca wre. Trwają przygotowania do Narodowego Święta Niepodległości.
Nasi Pierwszoklasiści stali się uczestnikami ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek”. Celem tej akcji jest zachęcenie do systematycznego korzystania ze zbiorów biblioteki i codziennego czytania.
Dziś dzień niezwykły
każdy to powie,
Lecz po kolei, panie panowie.
Dziś w naszej szkole
jest pasowanie naszych pierwszaków
więc drogie panie, drodzy panowie
na powitanie okrzyk mam taki
Uwaga wszyscy - wchodzą PIERWSZAKI!
Dnia 6 listopada 2020r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie.
Uczniowie klasy I po złożeniu ślubowania i pasowaniu przez Panią Dyrektor - zostali wciągnięci w szkolną brać i zostali pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej im. Leona Wójcickiego w Sokolinie.
Tuż przed zakończeniem nauki stacjonarnej w szkole uczniowie klasy III z własnej inicjatywy wykonali okolicznościowy rysunek na monitorze interaktywnym, a Julka i Klara ułożyły i odśpiewały którtki utwór z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości.
#Szkoła pamięta
„Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu
ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu (...)
Ojczyzna jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli i jako taka, jest też wielkim obowiązkiem.” Jan Paweł II
Patriotyzm to wielkie słowo, a wychowanie patriotyczne to obowiązek, jaki stoi przed każdym z nauczycieli i wychowawców. Na drodze edukacji mamy wiele okazji do wpajania uczniom wartości patriotycznych. Przykładem są nie tylko podniosłe uroczystości państwowe i szkolne, ale również klasowe zajęcia, podczas których uczniowie dowiadują się o burzliwych losach naszej Ojczyzny na przestrzeni wieków. Nasi uczniowie doskonale wiedzą, że dobro Ojczyzny jest dla nas Polaków najwyższą wartością. Patriotyzm kojarzą z szacunkiem dla narodowej przeszłości, ale i również z nieobojętnością wobec czasów teraźniejszych. Jest to troska o polityczne losy Ojczyzny, ale jeszcze bardziej troska o rodzinę, poszanowanie własności prywatnej i społecznej, sumienne wykonywanie obowiązków ucznia, przedkładanie dobra wspólnego nad własne. Miesiąc listopad jest miesiącem pamięci i dumy narodowej. Sprzyja nastrojowi refleksji i zadumy nad naszą historią i okazją do podejmowania wielu działań krzewiących patriotyzm. W tym okresie nasi uczniowie oddają hołd Polakom poległym w obronie niepodległości, poprzez złożenie kwiatów i zapaleni zniczy przy tablicach pamiątkowych znajdujących się na terenie szkoły.
W związku ze zbliżającymi się obchodami Wszystkich Świętych uczniowie klas VI i VII naszej szkoły przygotowali wiązanki na grób patrona szkoły Leona Wójcickiego.
W bieżącym roku dzięki rodzinie patrona odnowiona została płyta nagrobna pomnika. Serdecznie dziękujemy wnuczce Leona Wójcickiego pani Felicji Giętka i praprawnuczce pani Annie Giętka.
Od poniedziałku 26 października br. przez okres dwóch tygodni klasy IV-VIII pracować będą zdalnie. Obowiązuje dotychczasowy plan lekcji. Zajęcia online prowadzone będą ze szkoły przez nauczycieli w aplikacji Teams. Na każdej lekcji sprawdzana będzie obecność, dlatego uczniowie zobowiązani są do systematycznego uczestnictwa w zajęciach, a rodzice proszeni są o informowanie przed godziną 8.00 szkoły o chorobie dziecka uniemożliwiającej uczestnictwo w zajęciach online - tel. 41 35 13 002.
Zdajemy sobie sprawę, że w pierwszych dniach mogą wystapić pewne problemy techniczne, ale z pewnością pokonamy je i nauka zdalna będzie przebiegała bez zakłóceń.
Klasy I-III oraz oddziały przedszkolne pracują stacjonarnie.
Tradycją już stały się obchody “Dnia Chłopaka” w naszej szkole. I w tym roku dziewczynki nie zawiodły. Wykazały się pamięcią i pomysłowością. Złożyły swoim kolegom życzenia i wręczyły prezenty.
Narodowe Czytanie 2020 odbyło się w naszej szkole 8 września 2020r. zgodnie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
Uczniowie klas VI-VIII zgromadzili się w Sali gimnastycznej, gdzie odczytali fragmenty „Balladyny” Juliusza Słowackiego.
Pozostali uczniowie przyłączą się do akcji w ramach godzin do dyspozycji wychowawcy.
„W tym szczególnym dla nas czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji (…)” – napisał Prezydent RP Andrzej Duda w liście zachęcającym do współtworzenia akcji.
Zgadzamy się z jego słowami i zapewniamy o naszym dalszym uczestnictwie w kolejnych edycjach Narodowego Czytania.
Uczniowie korzystający z dowozów autobusem szkolnym są zobowiązani do korzystania z maseczek podczas jazdy autobusem. Przypominamy, że rozkłady jazdy na bieżący rok szkolny są zamieszczone w wiadomości poniżej.
Szanowni Państwo, ze względu na pandemię w tym roku szkolnym zostanie zmieniona formuła rozpoczęcia roku szkolnego. 1 września 2020r. o godz. 8.00 uczniowie (bez rodziców) spotykają się ze swoimi wychowawcami zachowując rygor sanitarny (dezynfekcja rąk przy wejściu na teren szkoły, dystans społeczny). Dopuszcza się jedynie możliwość udziału w spotkaniu rodziców uczniów klasy I (rodziców obowiązują maseczki).