RODO

Z rozpoczęciem roku szkolnego 2014/2015, w naszej placówce został utworzony punkt przedszkolny. Uczęszcza do niego dziewięć 4-latków i osiem 3-latków.

Uczęszczanie do przedszkola jest bardzo istotne dla właściwego rozwoju dziecka. Poznaje i trenuje ono wiele umiejętności, a przede wszystkim uczy się „bycia z innymi”. Dziecko uczy się w przedszkolu dzielenia z innymi, czekania na swoją kolej, współpracy.

We wspólnej zabawie może się dowiedzieć, na czym polega współdziałanie. Już przy budowaniu z klocków widzi korzyści płynące z podziału pracy, wzajemnych ustępstw, cierpliwego czekania, co jest świetną szkołą kompromisu.

Od kolegów też wiele uczy się, bo czasem zwyczajnie nie wypada nie umieć tego, co oni. Dzieci, które nie potrafiły na dobre rozstać się z pieluchami, w przedszkolu zdumiewająco szybko zaczynają korzystać z toalety. Maluchy, które do tej pory niewiele mówiły, nagle stają się rozmowne.

Przedszkolna grupa stanowi małą, różnorodną społeczność, w której uwidoczniają się ludzkie charaktery, temperamenty, zdolności. Komuś trzeba pomóc, z kimś jest trudno wytrzymać, „ale jakoś trzeba”, z kimś innym można się zaprzyjaźnić, a z kimś - pokłócić. Dziecko stopniowo uczy się, jakie zachowania są akceptowane w grupie, a jakie nie. Dowiaduje się, że nie wolno bić ani obrażać innych. Uczy się, że jeśli się kogoś uraziło, warto powiedzieć: przepraszam.

A co najważniejsze, przedszkole gwarantuje:

-moc zabawy

-nowe doświadczenia

-lekcję samodzielności

-możliwość rozładowania energii

-przygotowanie do szkoły.

Dlatego serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!