"Szkolny Mistrz Ortografii" "Wiosenne potyczki z tańcem i piosenką" "Mistrz ortografii" i "Mistrz rachunków" w klasach I-III "Tydzień odkrywców" "Maraton teatralny"

Marzec 2015r. W klasach 0-III rozpoczął się TYDZIEŃ ODKRYWCÓW. W ciągu pięciu dni nauki szkolnej uczniowie poznawali tajemnice kosmosu uczestnicząc w pokazach, grach dydaktycznych, oglądając filmy, zdjęcia, pokazy multimedialne, a nawet obserwując zaćmienie Słońca "na żywo". W ciągu kolejnych dni realizowane były następujące tematy:

Poniedziałek: Ziemia - nasza planeta.

Wtorek: Księżyc - naturalny satelita Ziemi.

Środa:  Słońce - najjaśniejsza gwiazda.

Czwartek:  Układ Słoneczny.

Piątek: Zjawisko zaćmienia Słońca na żywo. Zdobywamy odznakę ODKRYWCY.

Przedsięwzięcie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, niemal wszyscy uczniowie z dnia na dzień oczekiwali na nową porcję ciekawostek "z kosmosu", a nawet niektórzy trzecioklasiści sami przygotowali materiały do prezentacji. Zwieńczeniem projektu była obserwacja zaćmienia Słońca i zdobycie odznaki "Odkrywcy".

W przyszłym roku szkolnym planowane są kolejne edycje "Tygodnia Odkrywców" - w związku z czym czekamy na propozycje tematyki.

Link go galerii - kliknij zdjęcie poniżej

Rok 2016. Temat "Tygodnia odkrywców" to "Niesamowite eksperymenty".

Uczniowie mieli okazję samodzielnie przygotować i przeprowadzić szereg niezwykłych eksperymentów, m. in. "wulkan", "uciekający pieprz", "tęcza w szklance". W ten sposób poprzez doświadczaniei zabawę poznali wiele zasad rządzących prawami fizyki, chemii. Mamy nadzieję, że zaowocuje to w dalszej edukacji uczniów.

Rok 2017.  Tydzień odkrywców pod hasłem "Średniowieczne zamki".

Uczniowie klas I-III oraz oddziału przedszkolnego mieli okazję poznać strukturę budowy i funkcje średniowiecznych zamków. Poznali nowe słownictwo, słuchali dawnej muzyki dworskiej. Uczestniczyli w prezentacjach multimedialnych, grach dramowych, inscenizacjach, wycieczce do Krakowa, a także sami wykonywali makiety zamków. Zabawa połączona z wiedzą.