Nawigacja

„Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania w klasach I-III w Gminie Czarnocin” Raporty Fotorelacja Program "Szkoła z klasą 2.0" "Umiem pływać" Mały Mistrz w klasie II TEATR SZKOLNY - EDUKACJA KULTURALNA MŁODEGO CZŁOWIEKA Nie pal przy mnie proszę - program edukacji antytytoniowej w klasach I-III Program edukacyjny „Akademia Bezpiecznego Puchatka” Tu#programujemy

TEATR SZKOLNY - EDUKACJA KULTURALNA MŁODEGO CZŁOWIEKA

Nasza szkoła została zgłoszona do konkursu:

TEATR SZKOLNY - EDUKACJA KULTURALNA MŁODEGO CZŁOWIEKA

 

Ogólnopolski konkurs dla szkół, którego inicjatorem jest STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO przeprowadzony zostanie w okresie od 23 września 2016 r. do 23 marca 2017 r. Szkoły, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają certyfikaty „Teatr szkolny – edukacja kulturalna młodego człowieka” oraz zaświadczenia o ukończeniu kursu.

Regulamin konkursu:

  1. Celem konkursu jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży, różnorodnych form teatralnych oraz rozwijanie zdolności artystycznych uczniów.
  2. Szkoły przystępujące do konkursu przyjmą na siebie zadania, których wykonanie będzie oceniane przez jury punktowo, w skali od „1″ do „10″. Warunkiem do otrzymania tytułu i dyplomu „Teatr szkolny – edukacja kulturalna młodego człowieka” jest uzyskanie, co najmniej 80 % punktów za 9 zadań. W skład jury wchodzą przedstawiciele organizatora konkursu.


Zadania konkursu:

  1. Przeprowadzenie przez znawcę tematu, krótkiej prelekcji na temat pozytywnych oddziaływań sztuki na rozwój osobowości młodego człowieka. Ocena jury na podstawie sprawozdań/prac plastycznych/zdjęć przesłanych do jury konkursu.
  2. Zorganizowanie wśród uczestników koła teatralnego (ew. ogólnoszkolnego) konkursu wiedzy o teatrze. Zakres tematyczny konkursu należy odpowiednio wcześniej przedstawić wszystkim zainteresowanym wzięciem udziału w konkursie. Forma konkursu dowolna. Ocena jury na podstawie sprawozdań przesłanych do jury konkursu.
  3. Zorganizowanie wśród uczestników koła teatralnego (ew. ogólnoszkolnego) konkursu wiedzy o wybranym aktorze/aktorach. Forma konkursu dowolna. Ocena jury na podstawie sprawozdań przesłanych do jury konkursu.
  4. Przygotowanie przedstawienia teatralnego na podstawie książki, bajki, opowiadania… (do wyboru). Ocena jury na podstawie sprawozdań/nagranych przedstawień/zdjęć przesłanych do jury konkursu.
  5. Przygotowanie plakatu promującego szkolne przedstawienie teatralne. Ocena jury na podstawie sprawozdań/plakatów przesłanych do jury konkursu.
  6. Przygotowanie recenzji wybranej sztuki teatralnej. Ocena jury na podstawie sprawozdań/recenzji przesłanych do jury konkursu.
  7. Zorganizowanie ogólnoszkolnego dnia talentów, podczas którego uczniowie będą mogli zaprezentować swoje talenty, np. muzyczne, taneczne, kabaretowe i inne dowolne formy estradowe. Ocena jury na podstawie sprawozdań/nagranych występów/zdjęć przesłanych do jury konkursu.
  8. Zorganizowanie konkursu recytatorskiego. Tematyka dowolna. Ocena jury na podstawie sprawozdań/nagrań dvd/zdjęć przesłanych do jury konkursu.
  9. Zgłaszanie swoich przedstawicieli do udziału w kursie „Opiekun szkolnego koła teatralnego”, który w okresie od 23 września 2016 r. do 20 grudnia 2016 r. przeprowadzi w formie e-learning Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. (zadanie obowiązkowe).

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Sokolinie
    Szkoła Podstawowa w Sokolinie, 28-506 Czarnocin
  • (41) 3513002

Galeria zdjęć