11 czerwca odbył się Szkolny konkurs taneczny. Jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach: soliści i grupy taneczne.
Gratulujemy Irynie, Klarze i grupie w składzie: Kuba, Maja, Kasia.
Uczniowie zaprezentowali wspaniałe pełne ekspresji układy taneczne, profesjonalne wykonanie i zapewnili pozostałym uczestnikom zabawy niezwykłą rozrywkę. Pozostali świetnie się bawili przy znanych rytmach muzyki.
Roztańczone dzieci i młodzież tanecznym krokiem zbliżają się do zakończenia roku szkolnego i powitania upragnionych walacji :)
Uczniowie klas I-VIII mobilizowali swe siły, by ich klasa była czysta a zieleń zadbana. Poza tym brano pod uwagę zachowanie uczniów i frekwencję. W tym rankingu klas zwycięzcami okazali się ósmoklasiści. Gratulujemy!
Praca w grupach okazała się świetną powtórką z działań o mitach. Piątoklasiści pracowali metodą projektu, a efektem kołcowym były prace plastyczno-techniczne, podsumowujace i sprawdzajae znajomość mitologii.
6 czerwca 2024r.
Dzieci to bardzo wdzięczny temat dla pisarzy i poetów. Dlatego nasi uczniowie klas I-III przygotowali recytację wierszy na temat "Poeci o dzieciach" w ramach szkolnego konkursu. Wsytąpiło 21 młodych recytatorów i każdy starał się jak najlepiej zaprezentować znany lub mniej znany wiersz o dzieciach. Komisja oceniająca, w składzie Pani Dyrektor Elżbieta Bielecka i Pani Joanna Łudzik -nauczyciel polonista, wyłoniła zwycięzców w każdej kategorii wiekowej biorąc pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, pamięciowe opanowanie tekstu, interpretację tekstu, ogólny wyraz artystyczny. Laureaci i osoby wyróżnione w konkursie uhonorowani zostali dyplomami i nagrodami, a pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy – podziękowania za udział w konkursie i słodki upominek. Zgromadzona publiczność nagrodziła wszystkich uczestników konkursu gromkimi brawami. Gratulujemy wszystkim młodym recytatorom!
Dzień Dziecka to ważna uroczystość w kalendarzu imprez szkolnych. Staramy się aby nasze dzieci spędziły go w sposób nietuzinkowy, z pewnością nie w szkolnych ławkach. W tym roku 3 czerwca uczniowie z klas I-III oraz dzieci z obu grup przedszkolnych wyjechały do Złotej Pińczowskiej aby radośnie i ciekawie spędzić czas. W programie były wesołe zabawy na placu z przeróżnymi urządzeniami, zwiedzanie Ptasiego Azylu, a także ognisko z pieczeniem kiełbasek i tańcami. Wiele radości i wiadomości przyniósł dzieciom bezpośredni kontakt z ptakami w azylu - m.in. dzieci miały okazję wypuścić na wolność odchodowane i prawie dorosłe młode szpaki. Co prawda pod koniec pobytu pogoda pokrzyżowała plany z ogniskiem, ale ulewa, która przyszła tak niespodziewanie nie zdołała popsuć humorów.
„Książka jest największym z darów, jakie możemy ofiarować dziecku, darem na zawsze, na całe jego dziecięce i dojrzałe życie” - prof Grzegorz Leszczyński
W ramach Akcji - "Mała ksiażka - wielki człowiek", w naszej szkole odbyło się spotkanie najmłodszych naszych uczniów z oddziału przedszkolnego z Panią Joanną Kądzielą-Kot. Dzięki współpracy Gminną Biblioteką Publiczną w Czarnocinie przedszkolaki otrzymali Wyprawkę Czytelniczą, Akcja ta, ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.
Przed wakacjami o bezpieczeństwie nigdy zbyt wiele! Uczestnicy kółka teatralnego klas starszych zaprezentowali całej społeczności szkolnej przedstawienie o tematyce szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Było o kontaktach z nieznajomymi, bezpieczeństwie na drodze, cyberprzemocy i uzależnieniu od nowoczesnych technologii, uzależnieniach od używek i niezdrowym odżywianiu. Zaprezentowane z humorem przez wspaniałych młodych aktorów z bogatą oprawą muzyczną w wykonaniu naszych solistek zasady bezpieczeństwa z pewnością trafiły do wszystkich widzów i będą stosowane na co dzień.
17 maja 2024 r. odbyło się spotkanie uczniów kl. I oraz II z pracownikami KRUS-u z Kazimierzy Wielkiej. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z zasadami bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym, zasady postępowania z niebezpiecznymi substancjami oraz obsługą zwierząt inwentarskich.
13 maja 2024 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Leona Wójcickiego w Sokolinie wystąpili na scenie Kazimierskiego Ośrodka Kultury w ramach XV edycji konkursu pn. „Wojewódzki przegląd małych form teatralnych” dotyczącej promowania zdrowego stylu życia, bezpiecznego zachowania się na drogach, na imprezach sportowych i w Internecie oraz ukazywania alternatywnych form spędzania czasu, którego organizatorem jest Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach i Kuratorium Oświaty w Kielcach. Miłym akcentem podczas występu naszych uczniów była obecność pracowników Urzędu Gminy w Czarnocinie oddelegowanych przez Wójta Gminy Czarnocin - panią Beatę Buła. Z rąk pań: Małgorzaty Pieron i Haliny Filosek uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Czarnocin. W imieniu aktorów dziękujemy Pani Wójt za wspieranie inicjatyw podejmowanych przez szkołę.
10 maja rozstrzygnięto międzyszkolny konkurs plastyczny zorganizowany przez Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo - Rewalidacyjnych w Cudzynowicach „Więcej nas łączy niż dzieli” , którego celem było m.in. uwrażliwienie uczniów na potrzeby osób z niepełnosprawnością oraz odwoływanie się do wartości takich jak miłość, przyjaźń, tolerancja, na podstawie listu „Kochany Aniele Stróżu”. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni, a miejsce I w III kategorii wiekowej zdobyła Oliwia Dryja , której gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
W dniu 9 maja 2024r. uczniowie klasy III przystapili do swojego pierwszego poważnego sprawdzianu mającego na celu podsumowanie osiągnięć na zakończenie pierwszego etapu edukacyjnego. Ubrani na galowo uczniowie z niepewnością oczekiwali na otwarcie przez panią Dyrektor Elżbietę Bielecką paczki zawierającej arkusze z języka polskiego, matematyki i przyrody. Następnie przystąpili do samodzielnej i wytrwałej pracy. Z relacji uczniowskich wynika, że sprawdzian nie był dla nich bardzo trudny, a jak było naprawdę, pokażą wyniki.
W ramach obchodów 21 Tygodnia Bibliotek 9 maja 2024r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarką Ewą Stadtmuller. Spotkanie, zorganizowane przez panią Joannę Kądzielską-Kot, odbyło się w Gminnej Bibliotce w Czarnocinie. Nasi uczniowie mieli okazję poznać dorobek i porozmawiać z pisarką, która ma na swoim koncie ponad sto książeczek dla dzieci, wśród nich liczne wiersze, opowiadania i scenariusze teatralne. Była wspólna zabawa w "układanie rymów" oraz odgadywanie zagadek. Pisarka pragnęła przekazać dzieciom pomysł na twórcze pisanie. Na spotkanie przybyła również pani Wójt Beata Buła, która podkreśliła znaczenie literatury dziecięcej dla rozwoju młodego człowieka i przekazała uczestnikom spotkania słodycze. Na koniec odbyła się sesja zdjęciowa, a chętne dzieci mogły zakupić wybrane książeczki Ewy Stadtmuller i oczywiście uzyskać w nich imienny wpis z autografem.
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.