Zgodnie z tematyką zajęć, uczniowie klasy Vi, na lekcjach techniki wykonali makiety osiedla. Pomysły, wyobraźnia uczniów, organizacja pracy w grupach przyniosła wspaniałe efekty.
Zachęcamy do włączenia się w akcję Samorządu Uczniowskiego pod nazwą „Znicz”. Celem tego przedsięwzięcia jest zbiórka zniczy i kwiatów do wiązanek, które zostaną złożone na grobach zmarłych zasłużonych dla Ojczyzny.
Po raz kolejny najmłodsi uczniowie naszej szkoły wyruszyli na spotkanie z teatrem. Tym razem był to spektakl pt. „Piękna i Bestia”. Wyjątkowo barwne widowisko, z piękną muzyką, grą świateł i śpiewem, który przeplatał się z ruchem scenicznym i grą aktorską dostarczyło wielu wrażeń. Przedstawienie miało niesamowity klimat i zakończyło się ważnym morałem, że prawdziwe piękno jest ukryte i płynie z głębi serca.
18 października 2023r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czarnocinie odbyły się Gminne eliminacje - III Olimpiady Przedszkolaka. Imprezę otworzyła Pani Wizytator, Elżbieta Szczęsna-Kusak oraz Dyrektor szkoły, Pani Agata Lalewicz. W rozgrywkach sportowych wzięli udział najmłodsi uczniowie naszej szkoły oraz ucziowie ZSzP w Czarnocinie pod opieką wychowawców p. Jolanty Wierzbowskiej oraz p. Barbary Bochniak. Uczniowie naszej szkoły odnieśli zwycięstwo i będą reprezentować gminę na szczeblu powiatu.
Dziękujemy naszym najmłodszym uczniom za wspaniałą zabawę i zwycięstwo. .
9 października uczniowie klasy II przygotowywali zdrowe, kolorowe kanapki. Wszystkie dzieci z zaangażowaniem dobierały składniki, aby każda wykonana kanapka wyglądała wyjątkowo. Na stole nie zabrakło sera, twarożku, pomidorów, ogórków, papryki i innych zdrowych składników. Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe, ale i pięknie ozdobione. Głównym celem zajęć było poznanie kolejności działań przygotowania kanapki, kształcenie nawyków odpowiedniego odżywiania oraz rozwijanie kreatywności i doskonalenie samodzielności.
W pierwszych dniach pażdziernika uczniowie klasy trzeciej w ramach realizacji projektu promującego zdrowe odżywianie przygotowywali kanapki na drugie śniadanie. Po zakończeniu teoretycznych rozważań na temat składników odżywczych produktów, przyszła kolej na działania praktyczne. Powstały kolorowe, zdrowe i bardzo smaczne kanapki, które zostały w mig zjedzone przez trzecioklasistów. Na pochwałę zasługuje samodzielność dzieci oraz dbałość o bezpieczeństwo.
4 października 2023r. pożegnaliśmy lato! Na szkolnym boisku odbył się turniej gier i zabaw z ziemnakami w roli głównej. Każda klasa wzięła udział w konkursie "letniej piosenki". Echo hen niosło melodie a my zasłuchani, rozśpierwani piekliśmy ziemniaki w ognisku.
Na zakończenie wszyscy z uśmiechem na twarzach odtańczyli belgijkę i ... wróciliśmy na zajęcia.
29.09.2023 r. uczniowie klasy VII naszej szkoły, z okazji dnia chłopaka, odbyli , zorganizowany przez rodziców wyjazd do restauracji „Komoda” w Kazimierzy Wielkiej na warsztaty gastronomiczne.
W trakcie trwania warsztatów każdy uczestnik przygotował dla siebie, pod okiem miejscowych mistrzów kucharskich, smaczną pizzę, którą później ze smakiem skonsumował.
Wierzymy, że po odbytym szkoleniu każdy uczeń klasy VII jest specjalistą w dziedzinie przyrządzania pizzy.
Przedszkolaki z obu grup zostały zaproszone na obchody Święta Ziemniaka w dniu 27 września 2023r. Ponieważ pogoda sprzyjała aktywności na świeżym powietrzu, ochoczo ruszyły do różnych zabaw. Następnie poczęstowały się pieczoną kiełbaską i ziemniaczkami prosto z ogniska.
Dnia 27 września uczniowie klas I-IV pożegnali lato podczas ogniska połączonego z grami i zabawami na boisku szkolnym. Każda klasa zaprezentowała swoją piosenkę, "ziemniaki-dziwaki", a także brała udział w tanecznych zabawach integracyjnych. Odbył się również turniej sportowy z "ziemniaczanymi" konkurencjami : sadzenie ziemniaczków, ziemniaczana koszykówka, ziemniaczana sztafeta. Dzieci miały możliwość zjedzenia upieczonej nad ogniskiem kiełbaski oraz pieczonych ziemniaków. Wszystkim dopisywał humor, a pogoda sprzyjała zabawom, bo była iście letnia.
Dnia 27 września 2023r. uczniowie klas V, VI, VII i VIII naszej szkoły odbyli wycieczkę na teren Jury Krakowsko-Częstochowskiej do Ojcowa, Pieskowej Skały, Olkusza i Rabsztyna.
W wyjątkowo gorących w tym roku promieniach wrześniowego słońca, słuchając ciekawych opowieści przewodnika, odbyli wędrówkę Doliną Prądnika do Groty Łokietka, Bramy Krakowskiej i Źródełka Miłości. Podziwiali piękne skałki, formy naciekowe w jaskini, a także zauważyli zlatujące się na zimowanie do jaskini nietoperze.
W Pieskowej Skale zwiedzili dziedziniec i krużganki zamku oraz podziwiali monumentalną Maczugę Herkulesa.
W Rabsztynie uczniowie zwiedzili miejscowy zamek i poznali jego historię. Z dużą uwagą wysłuchali ciekawych opowieści pani przewodnik na temat zamku oraz legend z nim związanych..
W drodze powrotnej wycieczka odwiedziła Kopiec Kościuszki w Janowiczkach koło Racławic, gdzie złożono hołd powstańcom z 1794 roku.
Na zakończenie dnia uczniowie powrócili do domów pełni wrażeń, bogatsi w nowe wiadomości i bardzo zadowoleni.
25 września 2023r. dyrektor szkoły - Elżbieta Bielecka przekazała rodzicom czwartoklasistów laptopy w ramach rozwijania kompetencji cyfrowych uczniów.
W programie wyjazdu było zwiedzanie Kompleksu "Świętokrzyska Polana" w Chrustach, a w nim: Oceaniki, czyli zespołu wielkoformatowych akwariów prezentujących florę i faunę z różnych zakątków świata oraz ekspozycji zatytułowanej „Fascynujący świat owadów”. Ciekawym punktem programu okazał się spacer wokół pomnika przyrody, jakim jest Dąb Bartek w Zagnańsku oraz zabawy na pobliskim placu zabaw. Natomiast obejrzany w Multikinie film pt. „O psie, który jeździł koleją” wycisną niejedna łezkę w oku.
15 września 2023 r. nasza szkoła włączyła się kolejny raz w Akcję Biegu FairPlay PKOI, której celem jest promocja wartości etycznych zarówno w sporcie, jak i w życiu.
15 września 2023r. uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami naszej szkoły przyłączyli się do 30 akcji ,,Sprzątania Świata”.Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wyruszyli w teren aby zadbać o nasze wspólne środowisko. DZIĘKUJEMY!
11 września uczniowie naszej szkoły wraz z gośćmi - Panią Joanną Kądziela- Kot , dyrektorem Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Panią Małgorzatą Szpyt- inspektorem do spraw oświaty wraz z nauczycielami włączyli się w akcję Narodowego Czytania; była to już 12. edycja! Odczytano fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej pt."Nad Niemnem". Słuchacze spotkali się z rodzinami Bohatyrowiczów i Korczyńskich oraz innymi postaciami, wysłuchali ich rozmów o Polsce, ale też codziennych pogawędek przy „polskim stole”. Przypomnieli sobie ważne dziedzictwo powstania styczniowego, które powraca we wspomnieniach bohaterów i legendzie o Janie i Cecylii jako symbol narodowej pamięci.